با ما در تماس باشید

۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴

پست الکترونیکی

info@decootop.com

آشنایی با پارتیشن اداری

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری تقسیم کننده هایی از نوع خاص با ساختار ویژه ای هستند که کاربری مناسبی برای اماکن و ساختمان های اداری همین طور ارگان های رسمی دارند که ساختار آنها به صورت یکپارچه طراحی شده است. گاهی نیاز به تقسیم فضای بزگتر و غیر قابل استفاده به قسمت های کوچکتر با کارایی بیشتر در محیط های اداری احساس می شود از این رو کاربرد پارتیشن به عنوان ابزاری مناسب کارایی مطلوب خود را دارد.

در بسیاری از موارد که وقت کافی و هزینه زیادی برای دیوارکشی و مجزا کردن سالن های بزرگ اداری وجود ندارد سریع ترین و بهترین راه حل ممکن استفاده از پارتیشن اداری است.

از آنجایی که پارتیشن اداری با تنوع مناسبی از نظر ساختار و جنس مواد به کار رفته طراحی و اجرا می گردد به عنوان یک ابزار مناسب و راهکاری مطلوب برای بهره وری و استفاده مناسب از محیط محسوب می شوند.

 

پارتیشن اداری

افزایش بهره وری با پارتیشن اداری

با بکارگیری پارتیشن اداری مناسب می توان در محیط اداری به حفظ تعادل و افزایش تمرکز رسید. پس با جدا کردن مناسب محیط با استانداردهای خاص توسط پارتیشن اداری صداهای مزاحم کم می شوند و کارایی در حد زیادی بالا می رود.

مقاله پیشنهادی: پارتیشن از آغاز تا به امروز

 انواع پارتیشن اداری برای تقسیم مکان از نظر ساختاری

سیستم های پارتیشن اداری به شکل های مختلفی طراحی می شوند و کارایی خاص خود را دارند. این سیستم ها به طور کلی شامل:

پارتیشن اداری ثابت

پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن اداری دیواری قابل حمل

یافتن بهترین و مناسب ترین نوع پارتیشن اداری با توجه به فضای موجود و هدف از تقسیم بندی فضا امکان پذیر می باشد.

پارتیشن اداری

متریال مورد استفاده برای ساخت پارتیشن اداری

پارتیشن اداری که با مواد باکیفیت و شیشه مرغوب ساخته شده باشد تاثیر بسزایی در به حداقل رساندن سر و صدا در مکان های عمومی دارد و از این رو موجب افزایش بازدهی کارکنان و مدیران می شود.

برای ساخت انواع مختلف پارتیشن اداری از پر کننده های سلولزی و فریم های آلومینیومی به همراه شیشه استفاده می شود تا علاوه بر کاربردی بودن در محیط های گوناگون ظاهری زیبا و امروزی را در محیط به وجود آورد .نوع ام دی اف این محصول نیز کارایی خاص خود را دارند.

پارتیشن اداری

هدف استفاده از انواع پارتیشن اداری

از انواع پارتیشن اداری به منظور جداسازی فضاهای بزرگ و کوچک بخش های اداری و ارگان های رسمی استفاده می شود. به کارگیری این محصول برای تقسیم بندی فضاهای مختلف با هدف استفاده بهینه از فضا در متراژ متنوع و ایجاد فضایی مدرن و امروزی کاربردی گسترده دارد.

امروزه با توجه به اهمیت نوع چیدمان مدرن و مطلوب در فضای داخلی مکان های رسمی و اداری انواع پارتیشن اداری که جایگزین مناسبی به جای استفاده از دیوار ثابت، آجری و کلاسیک می باشد، انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: قیمت پارتیشن

انواع پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری بسته به نوع جنس مواد به کار گرفته شده برای ساخت آن، طرح و ابعاد مورد نظر مناسب با فضا با قیمت های مختلفی به فروش می رسد.

این محصول با ارتفاع متفاوتی ساخته می شود تا در ارتفاع زیاد برای جداسازی کامل یک قسمت از قسمت های دیگر مورد استفاده باشد. در واقع با استفاده از این پارتیشن فضای مجزایی شبیه به یک اتاق کامل به وجود خواهد آمد.  با بگارگیری این نوع پارتیشن عبور صدا و حرارت محیطی به حداقل کاهش پیدا می کند.

مزایای استفاده از پارتیشن اداری برای تقسیم بندی

مهم ترین مزایای به کارگیری پارتیشن اداری در ارگان های رسمی و مکان های اداری خصوصی و نیمه خصوصی شامل: کمک به ایجاد فضایی آرام و منظم، جداسازی بخش های مختلف و خلق یک فضای خصوصی برای کارکنان با هدف افزایش روحیه و تمرکز آنها، ایجاد فضایی زیبا به شکلی متنوع  با قابلیت بهره مندی از نور  طبیعی در حد مناسب، صرفه جویی در میزان وقت و انرژی، امکان ساخت انواع پارتیشن با حداقل هزینه بدون آسب رساندن به کف، دارای طول عمر بالا، قابل استفاده برای مکان هایی با ارتفاع کم و زیاد از کف تا سقف و یا ارتفاع کمتر را دارد.

مقاله پیشنهادی: پارتیشن دوجداره

با توجه به این که فضای داخلی بسیاری از بخش های اداری و رسمی کوچک می باشد و امکان ساخت دیوار برای جداسازی بخش های مختلف وجود ندارد ساخت نوع دلخواه از این پارتیشن بسته به سلیقه و انتخاب مشتری می تواند در بزرگ نشان دادن فضا نقش موثری داشته باشد.

پارتیشن اداری

نکات ضروری برای انتخاب پارتیشن اداری مناسب

برای انتخاب نوع مناسبی از این پارتیشن توجه به ابعاد فضای مورد نظر برای ساخت پارتیشن و میزان هزینه ای که برای خرید آن در نظر گرفته شده است حائز اهمیت می باشد.

بسیاری از سالن های بزرگ و یا کوچک ارگان های رسمی و اداری دارای ستون ها و دیوارهای کج می باشند از این رو استفاده از انواع استفاده از این محصول می تواند علاوه بر کاربرد گسترده در تقسیم بندی، با پوشاندن قسمت های معیوب فضایی مدرن و شیک را به وجود آورد.

امکان نصب انواع یراق آلات بر روی بدنه انواع پارتیشن وجود دارد و برای مدت طولانی قابل استفاده می باشد. انعطاف پذیر بودن پارتیشن اداری موجب شده تا افراد بتوانند با توجه به نوع فضای اداری و ارگان رسمی با هزینه ای مناسب و متناسب با نیاز خود نوع دلخواه از این پارتیشن را انتخاب کرده و تغییرات چشمگیری در دکوراسیون و معماری فضای داخلی ایجاد کنند.

برای انتخاب نوع رنگ و جنس این محصول توجه به هارمونی رنگ های به کار گرفته شده در فضای داخلی محیط های رسمی برای ایجاد فضایی مدرن و زیبا تاثیرگذار است.

پارتیشن اداری

نصب انواع پارتیشن اداری

برای نصب و راه اندازی انواع پارتیشن اداری به صورت مناسب با کارایی بیشتر و بهتر نیاز به نصاب متخصص و حرفه ای در این زمینه وجود دارد. همان طور که تهیه و خرید نوع مناسب از پارتیشن متناسب با هدف استفاده از آن اهمیت دارد مرحله نصب پارتیشن به عنوان یکی از عناصر مهم در بکارگیری این ابزار جهت تقسیم فضا به صورت مناسب می باشد.

با نصب درست این پارتیشن طول عمر این وسیله تا حد امکان بالا می رود و به این ترتیب اطمینان از کیفیت مناسب پارتیشن برای مصرف کننده آن وجود خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاه ها بسته شده اند.