با ما در تماس باشید

۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴

پست الکترونیکی

info@decootop.com

کابینت

کابینت

کابینت یکی از اجزای مهم آشپزخانه با ایجاد فضای اختصاصی و قفسه بندی مناسب دارای طرح های مختلفی است. انواع آن از نظر شکل ظاهری و همین طور جنس درب و بدنه و نوع تولید دارای تنوع هستند و برای هر نوع دکوراسیون داخلی در فضای کوچک و بزرگ آشپزخانه قابل استفاده می باشند. اهمیت انتخاب مناسب کابینت برای آشپزخانه منازل بسیار مهم است و برای حفظ فضا و مساحت آن به ویژه فضای کوچک آپارتمان ها دارای اهمیت می باشد.

محصول پیشنهادی ما : پارتیشن دوجداره

انواع کابینت از نظر طراحی

کابینت های آشپزخانه از نظر نوع طرح و دکور بندی دارای طرح های مدرن و کلاسیک می باشند که برای آشپزخانه های مختلف کاربرد دارند.

طرح و رنگ متفاوت و جنس بدنه و درب برای انواع مدرن و کلاسیک این محصول با یکدیگر متفاوت می باشد از این رو کاربری مختلف دارند و قیمت آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. ایده های مختلف برای طراحی این محصول وجود دارد که از نظر نقش و زیبایی دارای تنوع می باشند و کاربرد خاص خود را دارند.

به همین ترتیب دسته بندی کابینت های آشپزخانه بر اساس جنس آنها مشخص می شود که می تواند از متریال های چوب، شیشه، فلز، ام دی اف و یا مواد دیگر باشد.طراحی متنوع برای درب و نوع بدنه وجود دارد که با توجه به فضای آشپزخانه قابل تهیه می باشد.

کابینت

انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه

انتخاب کابینت مناسب برای فضای هر نوع آشپزخانه ای حائز اهمیت می باشد و به دلیل این که یک قسمت مهم از آشپزخانه را تشکیل می دهد و جلوی دید قرار دارند از این رو بهتر است با دقت بالایی انتخاب شوند و مورد استفاده قرار بگیرند. از آنجایی که عرضه کابینت به شکل متفاوت و با تنوع بسیار بالایی وجود دارد قبل از هر چیز باید طراحی و نوع دیزاین آشپزخانه مورد نظر باشد و فضای داخلی با طراحی آن همخوانی داشته باشد.بهتر است انواع مختلف این محصول از نظر برند بررسی شود و بهترین برندی که پاسخگوی نیاز مصرف کننده است برای آشپزخانه انتخاب شود.اگر آشپزخانه دارای طراحی و دیزاین لوکس است بهتر است که از برندهای لوکس و مناسب استفاده کرد.

توجه به فضای آشپزخانه و متراژی که دارد برای انتخاب کابینت مناسب مهم است و بهتر است از محصولاتی استفاده شود که طراحی مناسب و گنجایش مطلوب برای قرار گیری ظروف و سایر وسایل آشپزخانه دارند.

بررسی میزان بودجه و هماهنگی آن با نوع کابینتی که انتخاب می شود نیز مهم است.

کابینت

ایده های متنوع طراحی آشپزخانه متناسب با نوع کابینت

توجه به طراحی سقف و نوع کفپوش ها برای طراحی و انتخاب نوع مناسب آن دارای اهمیت می باشد.

انتخاب مناسب به شکلی که باعث اضافه کردن عمق و بیشتر شدن قابلیت عناصر شود مهم است.

توجه به رنگ های طبیعی به کار رفته و بافت مورد نظر در دیزاین آشپزخانه با نوع آن باید هماهنگ باشد.

توجه به نوع فضا از نظر بزرگی و کوچکی و توجه به شیک و مجلل بودن آشپزخانه برای طراحی کابینت مهم است.

شکل هندسی آن باید با توجه به شکل هندسی سایر اجزای آشپزخانه دارای هماهنگی باشد.

کابینت

فاکتورهای مهم برای انتخاب کابینت

سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه از نظر مدرن و کلاسیک بودن و نوع وسایل انتخابی و هماهنگی با نوع کابینت در زیبایی فضای آشپزخانه بسیار موثر است.

یکی از فاکتورهای مهم برای دیزاین و انتخاب کابینت، توجه به رنگ آن است که بهتر است در فضای کوچک آشپزخانه از رنگ روشن و در فضای بزرگ تر از رنگ های تیره و یا روشن استفاده کرد.

نوع کابینت های بالا و پایین اگر به شکل مجزا انتخاب شوند و دارای دو رنگ متفاوت باشند در نهایت فضای آشپزخانه شیک و مدرن تر به نظر می رسد.

انواع براق تر دارای رنگ های روشن مانند هایگلاس یک ایده مناسب برای استفاده در فضای آشپزخانه آپارتمان های کوچک هستند.

طراحی این محصول برای انواع آشپزخانه های کوچک بهتر است به گونه ای باشد که تا سقف ادامه داشته باشد تا بتوان در حد ممکن وسایل را درون آنها جای داد.

مدل کابینت در طرح های مدرن

انواع کابینت های مدرن از نظر جنس بدنه و نوع رنگ مشخص می شود و طراحی آن اسپورت بوده و با دکوراسیون داخلی منزل از نوع مدرن نیز همخوانی دارد.

در این میان طرح های خلاقانه برای انواع مدرن با نورپردازی مناسب سبب زیبایی و در عین حال استفاده بهینه از فضای آشپزخانه می شود.

جنس بدنه و درب کابینت

از نظر جنس بدنه دارای تنوع می باشند که در واقع در طراحی و کاربرد نهایی آنها تاثیر گذار می باشد. از این رو می توان انواع آنرا با توجه به متریال مورد استفاده در ساخت بدنه و درب آن به طور مجزا دسته بندی کرد.

نوع فلزی این محصول که امروزه انواع استیل آنها را مورد استفاده قرار می دهند.

کابینت های چوبی با جلوه ای زیبا مناسب برای آشپزخانه های کلاسیک می باشند و قیمت بالایی دارند.

کابینت های ام دی اف با سبک های متفاوت هماهنگی دارند و دارای تنوع رنگ و طرح می باشند و در محیط آشپزخانه با رطوبت بالا نیز کاربرد دارند.

کابینت های هایگلاس که از نوع براق هستند و بیشتر برای طراحی مدرن آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند.

کابینت های تمام پی وی سی کابینت هایی هستند که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و از ترکیبات مصنوعی ساخته می شوند و در طرح ها و رنگ های متنوع به بازار عرضه می گردند.

مزایا و معایب انواع کابینت

فلزی: زنگ زدگی در محیط های مرطوب، ازبین رفتن رنگ آنها به مرور زمان، پوسته پوسته شدن، قیمت ارزان تر، سر و صدای زیاد هنگام باز و بسته شدن درب کابینت

تمام چوب: قیمت بالا، مناسب برای سبک های کلاسیک، امکان ایجاد کمد توکار در طراحی آنها

ام دی اف: مقاومت زیاد در برابر رطوبت و حرارت، زیبایی و تنوع رنگی، آلودگی هوا به دلیل استفاده از ترکیبات مختلف در ساخت آن

هایگلاس: قابلیت ایجاد طرح های گوناگون و تنوع در ایجاد بافت

پی وی سی: طرح های متنوع، سرعت تولید بالا، بدلیل ترکیبات مصنوعی در ساخت آنها به محیط زیست آسیب می رسد.

ما استفاده از نوع ام دی اف کابینت را به همراه پارتیشن اختصاصی به شما توصیه می کنیم .

دیدگاه ها بسته شده اند.